Doların yükselişini engellemek?

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Doların yükselişini engellemek?

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 17 May 2018, 16:53

Dolar sadece bir şey öğrenmiş, yükselme. Yükselişi engelleme ihtimali var mı? Çaresi nedir?

Ülkede her şey dolara endeksli olduğu için ister istemez büyük etki yaratıyor. İster mazota ister gıdaya.
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 17 May 2018, 18:17

Tabi engelleyebilirsin,nasilmi?Daha cok camiler yaparsin,daha cok imam hatip liseleri.Daha cok kursn kurslari acarak.Daha cok Insanlari Allah korkusuyla yetistirerek.

Ekonomiyi teknik universite,ekonomi,veya her hangi bir muhendismi kurtaracak okumus bir insan?Bunlara gerci ne gerek var Erdogan gurubu olduktan sonra?

Bak,oglu bir bok cikmadi ama gemicikleri var damadi Albayrak ne oku bilmiyorum ama enerji bakani.Para enerjide.

Yarin Erdoganin nesli,hani öyle demistiya it oglu bilsl erdogan siz erdoganin neslisiniz diye.O nesil yarin buyuduklerinde uc gulfu bir elham okurlar sonra bir uflerler bak sen sonra dolar tepe takla gider.
Ben Harun Y. Veya Adnan O. Beni takip edin en guzel konular icin.
Rakim yanimdaysa simdiki gibi dagitmadan icerim ve laflarim.

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 23 May 2018, 18:22

Adnan yazdı:
17 May 2018, 18:17
Tabi engelleyebilirsin,nasilmi?Daha cok camiler yaparsin,daha cok imam hatip liseleri.Daha cok kursn kurslari acarak.Daha cok Insanlari Allah korkusuyla yetistirerek.

Ekonomiyi teknik universite,ekonomi,veya her hangi bir muhendismi kurtaracak okumus bir insan?Bunlara gerci ne gerek var Erdogan gurubu olduktan sonra?

Bak,oglu bir bok cikmadi ama gemicikleri var damadi Albayrak ne oku bilmiyorum ama enerji bakani.Para enerjide.

Yarin Erdoganin nesli,hani öyle demistiya it oglu bilsl erdogan siz erdoganin neslisiniz diye.O nesil yarin buyuduklerinde uc gulfu bir elham okurlar sonra bir uflerler bak sen sonra dolar tepe takla gider.

:lol:

Yapacak hiç bir şey yok mu gerçekten? Dolar uçuyor adeta.
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
Deutsch_Türkisch
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Deutsch_Türkisch » 23 May 2018, 21:25

cmg54 yazdı:
23 May 2018, 18:22
Adnan yazdı:
17 May 2018, 18:17

:lol:

Yapacak hiç bir şey yok mu gerçekten? Dolar uçuyor adeta.
Var! Yapacak cok sey var. Ilk önce yapmaktan önce anlamak lazim dolarin ve euronun neden bu kadar yukseldigini. Ilk önce kendine soru sorman lazim, dolar neden böyle yukseliyor, elbet bir sebepi vardir. Durduk yere yukselmiyor. Iki, bir ulkenin ekonomisi kötuye gidiyorsa dolar bunun karsiliginda yukselir. Uc, dolarin yukselme sebepi ulkenin ekonomisi batiyor bu yuzden dolar zirve yapiyor.

Kisa söyleyim, ulkenin ekonomisi cok kötuye gidiyor ve dolar bu yuzden degeri atiyor. Saniyorim siz Turkiye de yasiyorsunuz? Sizin görmeniz belki biraz zordur ben Almanya da yasiyorum ve karsilastirma yapabiliyorum. Sadece dolar degil Euro da zirve yapiyor.

Sizi sevdiginiz guzelim cumhurbaskaniniz ekonomi guzel gidiyor diye kandirsin % 7 buyudu diye kandirmaya devam etsin, Yazik, cok yazik Turkiye de yasayan halka. Bu gidisle bir birinizi yiyeceksiniz acliktan. Allahtan ki Ramazan ayina girdiniz. Sonra bir birinizi pisirmeye baslarsiniz.
bildigim tek sey hicbir sey bilmedigimdir

Kullanıcı avatarı
Ekşi
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Ekşi » 24 May 2018, 03:41

Neden bu kadar istikrarlı olduklarını anladım AB ye girmek istediklerini :)

AB sayesinde çöken ekonomiyi ya kurtarmak için veyahut AB ye yüklemek için suçu. Bu kadar basit AKP oyunu. AB takip etmiyormu ülkelerin ekonomisi ne halde gidişat nedir diye? AB yemeyince yok hiristiyan kulubü yok bizi çekemedikleri için almıyorlar oyunu bitti.

Kullanıcı avatarı
Knnavn
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Knnavn » 24 May 2018, 06:09

Fetöcumusunuz lan? Sayın cumhurıyetın baskanı ekonomi ıyı gıdıyor dıyorsa ıyı gıdıyordur. Bunu ıtıraz eden ya fetöcudur veya pkk lı. Atayıst da olabılır :? Yok yok vatan haını. Evet evet vatan haını.

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 28 May 2018, 21:43

Kemal bey NTV’de canlı yayında. Doları konuşuyor.
Gamyeli

“Ulusal ekonomi” sayfasına dön