Artik Kudus Israilin baskekenti oldu

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Artik Kudus Israilin baskekenti oldu

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 06 Ara 2017, 22:00

Trump Kudusu Israilin baskenti olarak tanidi.ABD konsoloslugunu Kuduse tasiyacak.Bakalim bu karar ne kadar Israile ve ABDin lehine veya eylehine olur.Musluman arap ulkerinden bekliyorum karsilik.Erodgan bu gercek olursa Israile iliskiletimizi kopariz dedi.Bakalim sözunun arkasinda duracakmi.

Ben Harun Y. Veya Adnan O. Beni takip edin en guzel konular icin.
Rakim yanimdaysa simdiki gibi dagitmadan icerim ve laflarim.

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 07 Ara 2017, 03:41

Yahudi dölleri lafin altinda kalmaz,Erdogana kapak gibi cevap verdiler.Okadar musluman devleti varken erdogan senmi kurtaracaktin filistinlileri?Sanami kaldi savunma hakki?Nerde o yarim miljar arap?
Iste yahudilerin verdigi cevap
Erdoğan'ın çıkışına İsrailli yetkililerden art arda yanıtlar geldi.

İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesi, ismini vermediği üst düzey bir yetkilinin, "Kudüs 3 bin yıldır Yahudi başkentidir aynı zamanda Erdoğan tanısa da tanımasa da 70 yıldır da İsrail'in başkentidir" açıklamasını okurlarına aktardı.

İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz ise, "Biz Türkiye'nin cumhurbaşkanından emir almayız. İsrail bağımsız bir devlettir ve başkenti de Kudüs'tür. 3 bin yıldır Yahudi halkının başkenti olan Kudüs'ün bu statüsünün tanınmasından daha adil bir şey olamaz. Osmanlı İmparatorluğu ve sultanlık dönemi sona erdi" dedi.

İsrail Eğitim Bakanı Naftali Bennett de İsrail, Kudüs'ün başkent olarak tanınması da dahil hedeflerinde ilerlemeye devam etmelidir" açıklamasını yaptı.
Gel simdi sen buna cevap ver.

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 07 Ara 2017, 07:42

Sudiler gitti ABDyle 110 miljar dolarlik silah anlasmasi yaptilar onuda Trumpla dans yaparak kutladilar.Diger taraftan Trump muslumanlarin en kutsal topragi Kudusu baskent yapti.Böyle sicilmazda nasil sicilir insanlarin agzina?

Diyorum,su geri zekali dini artik atin kurtulun.Bu dini yasattikca sizler cahiliye,bilincsizlige mahkumsunuz.Gözunuz baska bir ok görmez.

Kullanıcı avatarı
Baykus
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Baykus » 07 Ara 2017, 08:27

İslamın suçu nedir burda?

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 07 Ara 2017, 22:31

Vaybe ne buyuk adamisin sen Erdoganda biz senin kiymetini bilememisiz.Kudus icin sadece gercekten tek basina hallediyorsun.Putinle görusumusun bu konuyu yarinda Papayla görusecekmisin.Sen bu durumlara dusecek adamiydin ya Erdogan.Su an yazarken gözum doluyor.Elin hristiyanindan artik medet bekliyorsun seni musluman alem sattiktan sonra.Ne oldu o ulkede iki gun yas ilan etmistin Sudinin bir krali geberdiginde?Seni kandirdilarmi benim kalbi temiz,cocuk ruhlu Erdoganim?Senin en mutefik kardeslerin simdi hristiyanlarmi oldu? :cry:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Kudüs'ü ele aldıkları bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Erdoğan, Kudüs kararının barış ve istikrarı olumsuz etkileyeceğini vurgularken Putin de aynı görüşleri paylaştığını ifade ederek "BM'de takipçisi olacağız" dedi.
Dusdunmu simdi iyice Putinin kucagina? :(

Muslumanlarin aziz ve kutsal topraklarinda ne karar alinmis?

İsrailli Kanal 10 Televizyonu'nun Arap Dünyası Analisti Tsivika Yahzkili, "Bu adım tamamlamak için değildi, bu durum bölgesel düzeyde Suudi Arabistan, Mısır ve bölgesel güçlerle Trump arasında karar kılındı. Bu adıma yönelik tepki gösteren Arap devletlerinin tepkilerinden emin değilim, bu arada tepkiler zaten ciddi değil. Sisi'ye bakın, kınamasını okuyun… İş ciddi değil" ifadelerini kullandı.

KARAR, O KÜRENİN ETRAFINDA MI ALINDI?

ABD Başkanı Trump, Mısır'ın darbeci lideri Sisi ve Suudi Kralı Salman, Trump'ın Mayıs Ayındaki Arabistan ziyareti sırasında "Uluslararası Radikal Düşünceyle Mücadele Merkezi"nin açılışını yapmışlardı. Üç liderin ışıklı küre etrafında verdiği poz, dünya gündemine oturmuştu.
Misiri bilmem ama Sudi Arabistan onay vermeseydi Trump bu karari almazdi.Bunuda iyi belleyin.
Benim bu guzel ulkemdeki yarisan cogu olan kardesleri geri zekalidir.Pek anlamazlar.Araplarin ve Trumpun ellerini uzattigi o Dunya ve isik sacan ne anlama geliyor bir iyice arastirin.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turk ... _aldi.html

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 07 Ara 2017, 23:09

İran neden Suudi Arabistan’ı sevmediğini daha çok iyi anlıyorum.
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 09 Ara 2017, 03:07

Keskem butun AKPliler gitse ne var Kudusu geriye almak icin :D

Kullanıcı avatarı
Baykus
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Baykus » 09 Ara 2017, 06:27

Körfez ülkeleri merde? Sesleri çıktımı hiç?

Kullanıcı avatarı
lömen
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen lömen » 09 Ara 2017, 18:04

Suudi Arabistan gerçekten sesini çıkarmadımı?
Dün, bugün ve yarın

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 09 Ara 2017, 18:57

Çıkardı. 100 milyar dolar silah alarak.
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 09 Ara 2017, 21:19

Baykus yazdı:
09 Ara 2017, 06:27
Körfez ülkeleri merde? Sesleri çıktımı hiç?
Tekneleriyle denize acilmislar sarisin kizlarla.Adamlar sevk yapiyor ne yapsin Kudusu Mudusu.Kimin umrunda?

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 09 Ara 2017, 21:20

lömen yazdı:
09 Ara 2017, 18:04
Suudi Arabistan gerçekten sesini çıkarmadımı?
cmg54 sana kapak gibi cevap vermis.Suudinin dusuncesi Israile beraber simdi Filistini daha cok parcalamak.Israilin tam bir buyuk devet olmasi.Yani Buyuk Israil.Eee sonucta Suudi kraliyeti yahudi.

“Dış politika” sayfasına dön