Selanik 1920 Destanı

Kullanıcı avatarı
Tarihci
Üye
Mesajlar: 188
Kayıt: 05 Mayıs 2017
İletişim:

Selanik 1920 Destanı

#1

Okunmamış mesaj gönderen Tarihci » 06 Tem 2018, 23:12

Selanık 1920 Destanı dizisini kanal D tarafından yapılacak olan dizi.

Kısaca açıklama;
Yeni sezonda Kanal D için TM Production ve Y Production’un ortaklaşa hazırladıkları yeni dizi Selanik 1920 Destanı dizisinin yeni sezona yetiştirmek için hazırlıkları hızlandırıldı. Selanik 1920 Destanı dizisi için büyük bir çaba harcanıyor. Tarihin akışına göre senaryolaştırılan Selanik 1920 Destanı dizisi için oyuncu seçmeleri de büyük bir titizlilikle gerçekleştiriliyor. Ekim yada Kasım ayı gibi ekranlara gelecek olan yeni dizide Atatürk ve İnönü’nün gerçek yaşam öyküleri, Selanik’in mücadele edilmeden nasıl kaybedildiği ve Selanik’te zulmedilen Türk haknının hikayesi ekrana taşınacak.
Dizinin oyuncu kadrosu yabancı aktörler ile de güçlendiriliyor. Goerge Clooney, Hugh Jackman, Kevin Costner da dizinin oyuncu kadrosunda yer alacak isimler. Şahin Duman (İsmet İnönü), Mustafa Ataş (Vahdettin), Erdal Çaylak (General Trikupis), Nurgül Yeşilçay (Zübeyde Hanım)’ı canlandıracak.
Selanik 1920 Destanı Nerede Çekiliyor?


Selanik ve İstanbul’da çekimleri yapılan dizinin İstanbul tarafında iki ayrı plato kullanılacak. Hadımköy ve Seka platosunda yapılan çekimler büyük bir gizlilikle sürdürülüyor.
Kevin Costner’ın Atatürk’ün gençliğini oynadığı dizide Yalçın Mıhçı Atatürk’ün son yıllarına hayat verecek.
George Clooney ise General Hamilton karakterine hayat verecek. Hugh Jackman ise Otto Liman Von Sanders karakterine hayat veriyor.
George Clooney yerine başka oyuncu bulamadı mı kanal D ve TM Production? Bizimle dalga mı geçiyorlar bu karaktersizler? Binlerce oyuncunun arasından bunu mu seçebildiler?

Gerçek olmayan sözde Ermeni soykırımı tanıyan, hatta ve hatta Ermenileri arkasına alıp konuşan Gerorge şimdi bizim tarihimizi anlatan dizide mi oynayacak?Lütfen tepki gösterin. Kanal D bu rezaleti yapmasın kansız şerefsiz Clooney ile. Adamlar yüzümüze tükürüyorlar resmen.

HER YERDE LÜTFEN PAYLAŞIN

Kullanıcı avatarı
lovemy
Üye
Mesajlar: 22
Kayıt: 30 Eylül 2017
İletişim:
#2

Okunmamış mesaj gönderen lovemy » 10 Tem 2018, 12:38

Bilgi için teşekkürler ilk öncelikle.

https://www.news.com.au/entertainment/c ... 3f44f5c367

Cevapla

“TV- dizileri ve TV- programları” sayfasına dön