Doğan Medya Grubu satıldı!!!!

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Doğan Medya Grubu satıldı!!!!

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 21 Mar 2018, 21:47

Aydın Doğan'ın Erdoğan Demirören'le anlaşmaya vardığı ve Doğan Medya Grubunu sattığı öğrenildi. Hürriyet'ten konuştuğumuz yetkililer, satışı yalanlanmadı ve akşam saatlerinde KAP'a bildirileceğini belirtti. İddiaya göre anlaşmaya varılan satış rakamı 1.2 milyar dolar...
Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011’de Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören’le Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda anlaştı.
Bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN TÜRK kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu’nu satın alan Demirören Grubu’nun, bu satın almada arkasında başka bir sermaye grubunun da bulunduğu düşünülüyor. Demirören Grubu bu satın almayla birlikte Türkiye’de medya sektörünün en büyüğü haline geldi.
DEMİRÖREN’DEN BİR YETKİLİ: AKŞAM SAATLERİNDE AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Demirören grubundan üst düzey bir yetkili Reuters’ın sorularını yanıtladı. Reuters’ın sorusunu yanıtlayan üst düzey yetkili, “Doğan Medya Grubu’nu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu’nun bu akşam saatlerinde KAP’a açıklama yapması bekleniyor” dedi.
Artik tamamen ayvayi yedik sadece bir buyuk kanal kaldi hirsizi elestirebilecek bundan sonra vu kanallar gazeteler sadece hirsizin nasil iyi oldugunu anlatacalar.Bir yildiz daha kaydi.
Ben Harun Y. Veya Adnan O. Beni takip edin en guzel konular icin.
Rakim yanimdaysa simdiki gibi dagitmadan icerim ve laflarim.

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 22 Mar 2018, 21:28

Devami....
CHP’li Yarkadaş: Bu satıştan dolayı yargılanacaksınız
TBMM Genel Kurulu'nda konuşan CHP'li İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP'lilere "Medya organlarını sansüre uğratıyor ve bu organları boğuyorsunuz" tepkisini dile getirerek, Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satışının durdurulmasını istedi. Yarkadaş, Rekabet Kurumu'nu göreve çağırdı. AKP'liler ise bu çağrıya tepki gösterdi.

“Basın Özgürlüğü” üzerine verdiği araştırma önergesi üzerine TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “AKP iktidarı 2019 seçimleri öncesi muhalefetin nefes alabileceği ve kendisini ifade edebileceği tüm alanları bloke ediyor ve kapatmaya çalışıyor. Aykırı ve muhalif tek ses bile duyulmasın diye ağır bir sansür uygulanıyor”.

İNTERNET SİTELERİNE RTÜK DENETİMİ
TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen “İnternet sitelerini RTÜK denetimine tabi tutma” yasasını da eleştiren Yarkadaş, “Netflix, bluTV, puhutv, Twitter, YouTube gibi yayın organları Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun denetimine sokuldu. Artık Radyo ve Televizyon Üst Kurulu bu mecralara da cezalar uygulayabilecek” diye konuştu.
“TWITTER’IN ÖZGÜRLÜKLE ÖZDEŞLEŞMİŞ KUŞU RTÜK’ÜN KAFESİNE GİRMİŞTİR”
Üzerinde çeşitli internet sitelerinin logolarının bir kafes içine hapsedildiği görüntünün bulunduğu görseli de milletvekillerine gösteren Yarkadaş, “Bunun adı sansür kafesidir. Twitter’ın özgürlükle özdeşleşmiş olan kuşu artık RTÜK’ün kafesinin içine girmiştir” dedi.
Yarkadaş şöyle konuştu:

“Dün gece sosyal medyayı da istediğiniz gibi sansüre uğratacak düzenlemelerin adımlarını attınız, bu kanunla özgürlükleri kafese kapattınız. Ama size bu da yetmiyor, interneti kafese kapattığınız gün Aydın Doğan’ın gazete ve televizyonlarını da kendinize yakın olan Demirören Grubuna satın aldırdınız… Ve böylece medyanın yüzde 70’i tek bir kişinin eline, AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen Demirören’in eline geçti… AKP’yi destekleyen yayın organlarının oranı yüzde 90’a ulaştı. Burada özgürlükten bahsedemezsiniz, bu düzenin adı “tek adamın tek sesli düzeni”dir.

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 22 Mar 2018, 21:29

Seneye secimleri kazanmak icin en ucuz ve kolay yol butun medyalari kontrol altina almak,tehtitle Fetö suclamasiyla alamasan nasil kontrol altina alirsin medyayi?Evet böyle,satin alarak.Yine umutlari söndurecek Erdogan.Ne kurnaz ciktin be,firavun Iblis senin yaninda talebe kalirdi.

Kullanıcı avatarı
Tarihci
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Tarihci » 25 Mar 2018, 13:49

Geriye ne kaldı Fox?

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 25 Mar 2018, 19:19

Fox haber kaynak olarak ifade özgürlüğü ve sansür uygulamayan forum da bilgikupu.
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
lömen
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen lömen » 25 Mar 2018, 22:26

Bu site böyle devam ederse yakında engeli yer benden söylemesi.
Dün, bugün ve yarın

Kullanıcı avatarı
ppppp
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen ppppp » 27 Mar 2018, 23:45

lömen yazdı:
25 Mar 2018, 22:26
Bu site böyle devam ederse yakında engeli yer benden söylemesi.
Zorunamı gidiyor site ? Beğenmiyorsan basar gidersin. Gerçeklerden hoşlanmayanlardın anlaşılan.

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 06 Nis 2018, 01:45

Son nokta atıldı.

Doğan Medya Grubu satışında imzalar atıldı!

BÜTÜN MEDYA ŞİRKETLERİ SATILDI
Atılan imzalarla birlikte Doğan Medya Grubu şirketlerinden Posta, Fanatik, DHA, Doğan TV, Kanal D, CNN Türk, Hürriyet, YAYSAT ve D Smart artık Demirören Medya Grubu’na geçmiş oldu.
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
ayhan.yahya
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen ayhan.yahya » 07 Nis 2018, 22:31

Eğer her gün Erdoğanı dinlemek istemiyrsanız başka alternatiflere bakmalızınız. Bundan sonra medyanın Yüzde 95í pro Erdoğandır.

Bağımsız yayın kuruluşlarını böyle sıraladım
  • Fox
  • HalkTv
  • Sözcü
  • Korkusuz
  • Cumhuriyet
  • Yurt
  • Ulusal
  • BirGun
  • Evrensel
  • Aydınlık

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 08 Nis 2018, 19:50

Hosgeldin Ayhan.Cok guzel siralamisin fakat Tele1 var ve KRT bunlarda iyi kanallar.

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 09 Nis 2018, 16:30

Devir teslim yapıldı.
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 09 Nis 2018, 18:14

Ne kadar yalan doğru bilmiyorum söylenene göre Ziraat Bankası kredi vermiş?

“Medya ve gazetecilik” sayfasına dön