Facebook Çeçen lideri Ramazan Kydrovu yasakladı

adalada
Üye
Mesajlar: 42
Kayıt: 25 Ağustos 2017
İletişim:

Facebook Çeçen lideri Ramazan Kydrovu yasakladı

#1

Okunmamış mesaj gönderen adalada » 27 Ara 2017, 21:16

Rus internet gözlemcisi, tartışmalı Çeçen lider Ramzan Kadirov'a ait sosyal medya hesaplarının engellenmesi konusunda Facebook ve Instagram'dan bir açıklama talep etti.

Kadirov, ABD hükümetini, açıklama yapılmaksızın Cumartesi günü engellendiğini söylediği hesaplarını devre dışı bırakmak için sosyal ağlara baskı yapmakla suçladı. ABD geçtiğimiz hafta birçok insan hakları ihlaliyle ilgili iddialar üzerine Kadırov'a seyahat ve mali yaptırımlar uyguladı.

Rus başkan Vladimir Putin'e sadık olan eski isyancı savaşçı, sosyal medyanın, özellikle de son yıllarda Kremlin eleştirmenlerine karşı ölüm tehditleri örtmek için kullandığı Instagram'ın hayranlarından biridir.


Medya Bilgilendirme Toplantısına kaydolun: haber yapanlar için haberler
Daha fazla oku
Ayrıca Instagram'yı resmi Çeçen hükümetinin bildirilerini yayınlamak için kullandı ve timsahlarla güreşmek ve kaplanları kaplan gibi tuhaf görüntüler yayınladı.

Kadırov, geçen yıl komedyen John Oliver'in alaya teşebbüsüne ilham veren kayıp kedisi hakkında Instagram hakkında bilgi talep etti.

Kadırov'un Rus dili Instagram hesabında 3 milyondan fazla takipçisi ve Facebook'ta 750.000'den fazla takipçisi var. Daha az popüler İngilizcesi Instagram hesabı hala etkin.“Sansür ve ifade özgürlüğü” sayfasına dön