Teletekst Teknolojisi

Kullanıcı avatarı
Alexandr
Üye
Mesajlar: 24
Kayıt: 28 Ağustos 2018
İletişim:

Teletekst Teknolojisi

#1

Okunmamış mesaj gönderen Alexandr » 01 Eyl 2018, 22:38

Teletekst teknolojisi ile televizyon üzerinden güncel konularda bilgi almanızı sağlayan bir teknolojidir. Her kanalın teletekst yayını bulunmamaktadır.
Örnekle açıklamak gerekirse TRT Teletekst yayınına girdiğinizde Haber, Hava Durumu, Spor, Tv, Kültür-Sanat, Eğitim, Ekonomi, Turizm-Seyahat gibi başlıklar karşınıza çıkacaktır.
Uçuş bilgilerine ya da konsolosluk işlemleri bölümüne girerek güncel bilgi alabilmeniz mümkündür. İnternet olmasa da yayın üzerinden çalıştığı için alternatif bir seçenek sunar. İlgilenenlere incelemelerini tavsiye ederim.


Detaylı bilgi ve internet üzerinden de girebileceğiniz teletekst(TRT Telegün) için linke tıklayınız: http://www.trt.net.tr/telegun/teletext_ ... 00_01.html

* Linke tıkladığınızda sol üst köşede yazılı sayfa numarasına tıklayın ve ilgilendiğiniz sayfanın numarasını girerek ‘git’ butonuna basın bilgileri karşınızda göreceksiniz. Alternatif olarak bu menünün aynısına internet olmadan, televizyon da TRT kanalının üzerine gelerek kumanda üzerinden ‘teletext’ tuşuna basarak da ulaşabilirsiniz.
OKAN DUMAN

Cevapla

“Ev elektroniği” sayfasına dön