1 $ 4.49 TL oldu

Kullanıcı avatarı
Tarihci
Üye
İletişim:

1 $ 4.49 TL oldu

Okunmamış mesaj gönderen Tarihci » 20 Eyl 2017, 21:31

ABD Merkez Bankası (Fed) iki gün süren toplantının ardından faiz kararını açıladı. Fed faizlerde değişikliğe gitmeme kararı aldı. Faizler böylelikler yüzde 1,00-1,25 bandında sabit kaldı.

FOMC faiz kararını 9’a karşı 0 oyla aldı. Fed ekim ayı itibariyle bilançosunu 10 milyar dolar azaltmaya başlayacak.

Fed 2917 ve 2018 için faiz artış tahminlerini değiştirmedi. 2019 yılı medyan faiz tahmini ise düşürüldü.

Piyasalar da faiz oranlarında değişiklik beklemiyordu. Fed bu yıl Mart ve Haziran aylarında 25'er baz puan olmak üzere 2 kere faiz artırmıştı. Fed hala 2017 için bir, 2018 için ise üç faiz artışı öngörüyor.

Analistler, son dönemde açıklanan makroekonomik veriler ve ABD’deki kasırgaların ekonomiye olumsuz etkileri nedeniyle faizlerin değiştirilmesini beklemiyordu.

DOLAR NASIL TEPKİ VERDİ?

21:00’da açıklanan kararın ardından dolar/TL’de 3.48’in üzerinde hareket gözlendi. Dolar/TL saat 21:03’te 3.49’u aştı ve 3.4946 seviyesini gördü.

Pek anlamam dolardan ekonomiden bildiğim sarece iyi olmadğı.

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 03 Kas 2017, 17:42

Erdogan yilin ortasinda millete seslenmisti dolarinizi tl ye cevirin katkida olun diye.Birsey fark ettim,ne zaman ekonomik konussa herzaman herseyin fiyatini dolar uzerinden konusuyor.sizde dikkat edin.Eee bunda ne var?Demekki senin o bozdurdugun dolarin fark etmiyor hersey dolara bagli.
Ben Harun Y. Veya Adnan O. Beni takip edin en guzel konular icin.
Rakim yanimdaysa simdiki gibi dagitmadan icerim ve laflarim.

“Emtia, menkul ve döviz” sayfasına dön