Şeker fabrikalarının satılması

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye

Şeker fabrikalarının satılması

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 28 Şub 2018, 09:14

Satacak başka şeyler kalmadı mı ülkede şeker fabrikalarına göz diktiler?

Gamyeli

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 28 Şub 2018, 23:00

Sekerimiz tuzumuzmu kaldu bu ulkede?Neler satilmadiji nerden baslayim?Insanoglnun görmedigi yerli butun fabrikalarimiz satiliyor tek tek yerine yabanci fabrikalar aciliyor.Yerl hayvan gitti fransiz miransiz inekler geldi yahudi coca cola fabrikasi acti.Sonrada öbur taraftan gösteris olarak eeeeey israil diye göz boyar.
Ben Harun Y. Veya Adnan O. Beni takip edin en guzel konular icin.
Rakim yanimdaysa simdiki gibi dagitmadan icerim ve laflarim.

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 01 Mar 2018, 19:36

Ulke yuzde onbir buyumustu hani?Buyudugu icinmi satiliyor?Birde buyumedi diye dudunun neyi satacsklar. :lol:

Kullanıcı avatarı
lömen
Üye

Okunmamış mesaj gönderen lömen » 03 Mar 2018, 17:17

Ekonomiye katkı diye birşey duydun mu hiç?
Dün, bugün ve yarın

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 06 Mar 2018, 19:37

Neden bütün fabrıkaları satıyor Ersoğan?
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 06 Nis 2018, 18:16

Ve satıldı.

İki şeker fabrikasının yeni sahipleri belli oldu
Şeker fabrikaları özelleştirilme sürecinde ihalesi gerçekleştirilen ilk fabrika Niğde-Bor oldu. İhaleyi 336 milyon lira bedelle Doğuş Çay'ın sahibi olan Doğuş Yiyecek kazandı.

Kırşehir Şeker Fabrikası'nın ihalesini 330 milyon bedelle Tutgu Gıda aldı.

Bana bilen bir kişi lütfen anlatsın, bir ülkenin ekonomisi iyi gidiyorsa neden fabrikaları satıyor?
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 06 Nis 2018, 23:13

Bek anlatmayimda söyleyen iyi söylemis lafi tam zamaninda ver tam yerinde iyi sokmus.Bunu bi ak koyunluyla tartis seni bicaklar sonrada yakar cesedini yer okadar gözleri kararmis gercekler zorlarina gittikleri icin.Hic bir akp liden duydunmu tepki veya soran.

CHP’li Erdoğdu: Büyüyen ekonomide(!) vatandaşın cebi yine boş.

Türkiye ekonomisinin tarihinde görmediği bir ağırlıkta felakete doğru sürüklendiğini belirten Erdoğdu, "Hükümetin, vatandaştan ekonomik gerçekleri saklayarak ittirdikçe büyüyen kar topuna dönen bir enflasyonla karşı karşıyayız" ifadelerinde bulundu. Erdoğdu ayrıca, şeker fabrikalarının satışına da değinerek, "Sarayın bütçesinin 13 günü, 76 milyon liradır. Şeker fabrikalarına zorla ettirilen zararda 76 milyon liradır. Şeker fabrikaları zarar etmiyor. Amerikan şirketi bizim kanımızı daha çok emsin diye Amerikan temsilcileri şeker fabrikalarını satıyor" dedi.

Kullanıcı avatarı
ayhan.yahya
Üye

Okunmamış mesaj gönderen ayhan.yahya » 07 Nis 2018, 22:20

Bir de böyle düşününüz bir insan zorda kaldığında evini arabasini satar zorda kaldığı için. Eğer ekomimiz iyi gidiyorsa şeker fabrikaların ne zararı vardı ki satma kararı alındı?

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 11 May 2018, 17:50

Şeker fabrikalarını Erdoğan’ın sevgili damadı Berat Albayrak’mı aldı?
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 11 May 2018, 17:54

Özelleştirme İdaresi'nde (ÖİB) kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ ile Öz Burak İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. katıldı.
İhalede ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı. Birinci tur sonrasında gerçekleştirilen açık artırmada başlangıç tutarı 286 milyon 900 bin lira, asgari artırım aralığı da 100 bin lira olarak belirlendi.

Açık artırmada en yüksek teklif, 287 milyon lira ile Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ'den geldi.

Teknik olarak biten ihalenin sonucu, komisyonun nihai kararının onaya sunulmasının ardından duyurulacak.
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 11 May 2018, 17:55

Erdoğan yine kandırıldı. Bu sefer damadı tarafından 😂
Gamyeli

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 11 May 2018, 17:56

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Erzurum ile Erzincan şeker fabrikalarının özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 287 milyon lira ile Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ verdi.
Gamyeli

“Ulusal ekonomi” sayfasına dön