Güçlü kazançlara rağmen Facebook'un hisseleri düşüyor

Kullanıcı avatarı
benny_blanco
Üye
Mesajlar: 49
Kayıt: 01 Ekim 2017
İletişim:

Güçlü kazançlara rağmen Facebook'un hisseleri düşüyor

#1

Okunmamış mesaj gönderen benny_blanco » 01 Şub 2018, 04:13

Kullanıcılar son dördüncü çeyreğinde Facebook platformunda günde yaklaşık 2 dakika daha az zaman harcadılar. Azalan kullanım ciro beklenenden yüksek olmasına rağmen şirketin payını azalttı.

Facebook dördüncü çeyrekte beklenenden daha yüksek bir ciro rapor ediyor. Bloomberg analistinin görüş birliğine göre, ciro 12.98 milyar $, 12.54 milyar beklenenden biraz daha iyi.

Hisse başına kazanç, 1,42 $ beklenenden 1,44 $ sona erdi ve sonuç 0.77 $ ile bir defalık maliyetler tarafından mahsup edildi.

Şirkete göre günlük üyeler, beklenen 1.41 milyar ile karşılaştırıldığında 1.40 milyar aktif.

Marka Zuckerberg, daha az sayıdaki rakamın ardından ticaret sonrası ticaretin yüzde 4'ü oranında işlem görmesi yüzünden kullanıcıların platformda daha az zaman harcadıklarını açıkladı.

2017, Facebook için zorlu bir yıl oldu. Şirket, şirketin "sahte haberler "'i nasıl yönettiğine ilişkin sorumluluk eksikliği nedeniyle kısa süre önce eleştirildi ancak aynı zamanda, genç kullanıcıların sosyal medyanın düzenli kullanımından nasıl etkilendiği gibi faktörler hakkında da eleştirildi.

Eleştiri şirketin harekete geçmesine neden oldu, bu durum CEO Mark Zuckerberg'e göre zaten kullanıcı istatistiklerine girdi.

Raporda, "Zaten geçen çeyrekte, kullanıcıların zamanlarını değerli bir şekilde geçirmelerini sağlamak için viral videoların sayısını etkileyen değişiklikler yaptık, genel olarak, hareketlerimiz Facebook'ta geçen süreyi günde 50 milyon saat azalttı" dedi.


Mark bey günde 50 milyon saat kaybetmesine ağlıyor.
Konumu başka yerde paylaşacaksan lütfen kaynak veriniz.

Kullanıcı avatarı
cmg54
Üye
Mesajlar: 569
Kayıt: 06 Ağustos 2017
İletişim:
#2

Okunmamış mesaj gönderen cmg54 » 01 Şub 2018, 19:22

Haberini diğer gazetelerde yayımlamış

Sosyal medya devi Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg itiraf etti: Sitedeki paylaşımları önceliklendiren bazı değişiklikler yapmaları sonrası kullanıcıların sitede daha az zaman geçirmeye başladığını söyledi.
Mark Zuckerberg, geçen yıl kullanıcıların Facebook’ta geçirdiği sürenin yüzde 5, yani günde 50 milyon saat azaldığını belirtti.

http://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/yapi ... i-2199127/

Sen sabahın 4’de sözcu 18 :P
Gamyeli

Cevapla

“Hisseler” sayfasına dön