Turan Dursun kitaplarini okuyunuz

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Turan Dursun kitaplarini okuyunuz

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 24 Kas 2017, 23:54

Biliyorum yine bos yaziyorum fakat belki birinizin ilgisini cekerim diye.Mutlaka Turan Dursunun yazdigi bu kitaplardan en az bir tanesini okuyunuz.

Allah
Din Bu-1 (Tanrı ve Kur'an)
Din Bu-2 (Hz. Muhammed)
Din Bu-3 (İslamda Toplum ve Laiklik)
Din ve Cinsellik
Dua
Evren Bir Şaka mı?
Kur'an
Kur'an Ansiklopedisi
Kutsal Kitapların Kaynakları
Müslümanlık ve Nurculuk
Şeriat Böyle

Ben Harun Y. Veya Adnan O. Beni takip edin en guzel konular icin.
Rakim yanimdaysa simdiki gibi dagitmadan icerim ve laflarim.

Kullanıcı avatarı
Adnan
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Adnan » 25 Kas 2017, 00:14

Merhum ne diyor?
Zaman gazetesiyle zamaninda yaptigi fakat yayinlanmadigi bir roportajinda sunlari soylemis olan, kendini bilime ve mantiga adamis aydin insan:

''… bende inanç devrimi neden oldu? ya da neden inançsızlık oluştu? onu belirteyim: doğru bilime yönelmiştim. çok büyük kütüphanelere gittim. o zaman ben islam'ın kökenini gördüm, okudum. söylencelerden de okudum. bir gün "sümer efsanesi" ile karşılaştım. sümerler'de bir tufan efsanesi. baktım, tevrat'ta var, kur'an'da var. bu bir efsane, nasıl olur da tevrat'ta, kur'an'da olabilir? milattan önce 3000 yılında kaleme alındığı sanılıyor. islam' dan, hatta kur'an'dan çok önce. peki, bunlarda olan, kutsal kitaplarda ne arıyor? sonra, hammurabi yasaları'nın kimi maddeleri tevrat'a aynen geçmiş, ondan sonra kur'an'a da yansımış, yani sarsılmalar benim öyle başladı."
Ben Harun Y. Veya Adnan O. Beni takip edin en guzel konular icin.
Rakim yanimdaysa simdiki gibi dagitmadan icerim ve laflarim.

kisaparmakli
Üye
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen kisaparmakli » 08 Şub 2018, 05:14

Tavsiyen ıcın cok tşk Adnan,kıtabın bırını okudum aklıma en cok takılan Turan beyın sözu budur:Herkes okumalı Kuranı. Özellıkle de Islamı akıl,mantık dını sayanlar.Kuran ıyı okundugu zaman Ataturkun Islam serıyatını nıcın kaldırdıgı daha ıyı anlasılır.

Cok ılgınc ınsanı gercekten yenıden dogmus halıne getırıyor kıtapları.

“Felsefe” sayfasına dön